Opera Masterclass 2017 Arkiv

PROGRAM Publikum 18 - 21 JULI 2017 - EKSPERIMENTARIUM SVANEKEGÅRDEN

Tirsdag 18 juli:

09.00 - 09.55    Opvarmning m Gitta-Maria Sjöberg og sangere – LUKKET  

10.00 - 10.45                      Foredrag m Mette Borg

11.00 - 11.30                      Lisa Slobodziuk Olsen

11.30 - 12.00                      Lau Frederiksen

12.00 - 12.30                      Maria Hansson

12.30 - 13.00                      Maria Ringblom

13.00 - 14.00                      Frokost - Pause

14.00 - 14.30                      Helena Gedda

14.30 - 15.00                      Louise Rostved

15.00 - 15.30                      Kaffe Pause

15.30 - 16.00                      Clara Simonsen Gunge

16.00 - 16.30                      Sine Ringblom

 

Onsdag 19 juli:                                                                                     

09.00 - 09.50    Opvarmning m Gitta-Maria Sjöberg og sangere - LUKKET

10.00 - 10.45                      Foredrag m Mette Borg                                  

11.00 - 11.30                      Sine Ringblom      

11.30 - 12.00                     Clara Simonsen Gunge     

12.00 - 12.30                      Louise Rostved       

12.30 - 13.00                      Helena Gedda 

13.00 - 14.00                      Frokost - Pause                                       

14.00 - 14.30                      Maria Ringblom                                            

14.30 - 15.00                      Maria Hansson   

15.00 - 15.30                      Kaffe Pause

15.30 - 16.00                      Lau Frederiksen  

16.00 - 16.30                      Lisa Slobodziuk Olsen      

 

Torsdag 20 juli:

09.00 - 09.55    Opvarmning m Gitta-Maria Sjöberg og sangere – LUKKET 

10.00 - 10.45                      Foredrag m Mette Borg

11.00 - 11.30                      Maria Hansson

11.30 - 12.00                      Maria Ringblom

12.00 - 12.30                      Lisa Slobodziuk Olsen

12.30 - 13.00                      Lau Frederiksen

13.00 - 14.00                      Frokost - Pause

14.00 - 14.30                      Clara Simonsen Gunge

14.30 - 15.00                      Sine Ringblom

15.00 - 15.30                      Kaffe Pause

15.30 - 16.00                      Helena Gedda

16.00 - 16.30                      Louise Rostved

 

Fredag 21 juli:

09.00 - 09.55    Opvarmning m Gitta-Maria Sjöberg og sangere – LUKKET 

10.00 - 10.45                      Foredrag m Mette Borg

11.00 - 11.30                      Louise Rostved

11.30 - 12.00.                     Helena Gedda

 12.00 - 12.30                      Sine Ringblom

12.30 - 13.00                      Clara Simonsen Gunge

13.00 - 14.00                      Frokost - Pause

14.00 - 14.30                      Lau Frederiksen

14.30 - 15.00                      Lisa Slobodziuk Olsen

15.00 - 15.30                      Kaffe Pause

15.30 - 16.00                      Maria Ringblom

16.00 - 16.30                      Maria Hansson

 

Lørdag 22. juli kl. 19:30 Koncert Pris kr. 150,-